2023-жылдын 27-28-февраль күндөрү Жалал-Абад шаарындагы Курманбек Баатыр атындагы эл аралык мектеп лицейинде мектеп окуучуларынын предметтик олимпиадасынын областтык туру болуп өттү.
Аталган областтык олимпиадага Жалал-Абад облустук билим берүү усулдук борборунун 21.02.2023-жылдагы №44-катынын негизинде, Б.Осмонов атындагы ЖАМУнун Жаштар комитетинин курамынан түзүлгөн ыктыярчы студент-жаштары 11 предмет боюнча администратор кызматын аткарышты. Маалыматка ылыйык, Жалал-Абад облусуна караштуу райондор жана шаарлардан келген 328 мектеп окуучулары катышышты.
Жыйынтыгында, аталган областтык олимпиаданын уюштуруу комитети Жалал-Абад облустук билим берүү усулдук борборунун жетекчиси Акылбек Токтосунов Б.Осмонов атындагы Жалал-Абад мамлекеттик университетинин жалпы студент-жаштарына ыраазычылык билдирди.
№
Ф.А.А.
Тайпасы
1
Усенов Адилет Алимжанович
Профессор Ш.М.Ниязалиев атындагы философия жана гуманитардык илимдер кафедрасынын окутуучусу
2023-жылдын 27-28-февраль күндөрү Жалал-Абад шаарындагы Курманбек Баатыр атындагы эл аралык мектеп лицейинде мектеп окуучуларынын предметтик олимпиадасынын областтык туру болуп өттү.
Аталган областтык олимпиадага Жалал-Абад облустук билим берүү усулдук борборунун 21.02.2023-жылдагы №44-катынын негизинде, Б.Осмонов атындагы ЖАМУнун Жаштар комитетинин курамынан түзүлгөн ыктыярчы студент-жаштары 11 предмет боюнча администратор кызматын аткарышты. Маалыматка ылыйык, Жалал-Абад облусуна караштуу райондор жана шаарлардан келген 328 мектеп окуучулары катышышты.
Жыйынтыгында, аталган областтык олимпиаданын уюштуруу комитети Жалал-Абад облустук билим берүү усулдук борборунун жетекчиси Акылбек Токтосунов Б.Осмонов атындагы Жалал-Абад мамлекеттик университетинин жалпы студент-жаштарына ыраазычылык билдирди.
№
Ф.А.А.
Тайпасы
1
Усенов Адилет Алимжанович
Профессор Ш.М.Ниязалиев атындагы философия жана гуманитардык илимдер кафедрасынын окутуучусу
2
Туманова Меримой Мукумжон кизи
СКк-1-19
3
Дыйканов Нурисламбек Советбекович
СКк-1-19
4
Эшенкулов Мыктыбек Багданбекович
Т-1-19
5
Бакиров Ильяс Тариэлович
Юк-1-20
6
Абдималик уулу Өмүрзак
Юк-1-20
7
Торокулов Даниель Арстанбекович
Фк-1-20
8
Акжолбай уулу Байел
Фк-1-20
9
Медетбеков Амантур Алмазович
ИНЭТ-1-21
10
Мурзали уулу Кыязбек
ЭЭСС-1-20
11
Мурзавалиева Мээрим Нургазиевна
Фарм-5-22
12
Абдурасулов Айбек Нурдинович
УТк-3-20
13
Исмаилов Артыкходжа Адилходжаевич
ЛД-1-20
14
Усупбекова Айтегин Айбековна
Фарм-1-21
15
Зайирбек кызы Адина
ТИББ-1-22
16
Жамалидин кызы Альбина
СКк-1-19
17
Сыргабаева Алия Мамасалиевна
СКк-1-19
18
Адылбекова Жаркынай Жеңишбековна
РЯЛ-1-22
19
Жолдошева Айгерим Пусурманкулова
ТИББ-1-22
20
Муслим уулу Абубакир
Фарм-2-22